Łuki elewacyjne

W tej kategorii nie ma produktów.

Łuki elewacyjne

Chcesz upiększyć na zewnątrz swój dom klasycznymi akcentami? Wybierając produkty od www.producent-sztukaterii.pl, takie jak łuki elewacyjne natychmiast zwiększysz jego piękno. W końcu to szczegóły składają się na ogólny wygląd domów. 

Współczesna dekoracja domu klasycznymi łukami elewacyjnymi

Historia łuków elewacyjnych sięga daw...

Łuki elewacyjne

Chcesz upiększyć na zewnątrz swój dom klasycznymi akcentami? Wybierając produkty od www.producent-sztukaterii.pl, takie jak łuki elewacyjne natychmiast zwiększysz jego piękno. W końcu to szczegóły składają się na ogólny wygląd domów. 

Współczesna dekoracja domu klasycznymi łukami elewacyjnymi

Historia łuków elewacyjnych sięga dawien dawna. Można je znaleźć w architekturze mezopotamskiej. Szeroko stosowane były również w starożytnym Rzymie. Stały się ważną częścią budynków katedralnych. Ich długa historia powoduje, że dziś często są kojarzone z kunsztem w dawnych budowlach. Jednak nadal są z powodzeniem używane we współczesnej architekturze. 

Łuki elewacyjne to konstrukcje wykorzystywane w różnorodnych budowlach. Zarówno w historycznych kamienicach, nowych domach, jak i luksusowych obiektach użyteczności publicznej. Są one lubiane przez prywatnych właściciel domów oraz najbardziej znanych projektantów. Najczęściej są montowane nad bramami garażowymi, drzwiami czy lukarnami. Choć mogą zdobić również inne części budowli i ich wnętrza. 

Dziś łuki elewacyjne pełnią funkcję dekoracyjną. Dodają uroku, elegancji i tradycyjnego stylu. Pomagają podkreślić wysokość drzwi. Tworzą również optyczny efekt, wizualnie powiększając całą budowlę. 

Styropianowe łuki elewacyjne

W czasach nastawionych na masową produkcję klasyczne piękno sztukaterii jest często utracone. Jednak nie zawsze tak jest. Sztukateria z oferty www.producent-sztukaterii.pl jest wytwarzana z zagęszczonego styropianu EPS 200. Tym samym oferują nie tylko ciekawy styl. Mają również kilka kluczowych cech technicznych. To wszystko sprawia, że są one tak bardzo popularne wśród wielu naszych klientów. 

Styropian EPS 200 to świetna alternatywa dla pierwotnych materiałów. Dzięki nim można stworzyć trwały wygląd pierwotnego kamienia przy znacznych oszczędnościach kosztów i materiałów. Świetnie odzwierciedlają one pierwotne dekoracje. Do ich wzmocnienia wykorzystywana jest masa sztukatorska. To mieszanka żywicy i kruszywa kwarcowego. 

Co więcej, są one przyjazne dla środowiska i zdrowia oraz przystępne cenowo. 

Rodzaje łuków elewacyjnychwww.producent-sztukaterii.pl

Dziś projektowanie sztukaterii jest zróżnicowane. Możesz wybierać spośród wielu odmiennych wzorów. W www.producent-sztukaterii.pl oferujemy różne koncepcje łuków elewacyjnych. Sprzedajemy je od najlepszego, polskiego producenta, jakim jest NMC. 

Mogą być stosowane z różnymi stylami dekoracyjnymi budynku. Są w stanie zaspokoić wszystkie gusta. Pamiętaj również, że styropianową sztukaterię możesz pomalować na dowolny kolor. 

Montaż styropianowych łuków elewacyjnych

Sztukateria styropianowa jest łatwa w instalacji. Można ją wykonać używając odpowiedniego kleju. Do klejenia i łączeń oferujemy kleje Adefix i Adefix Plus. Dzięki nim połączenie jest trwałe i przebiega bezproblemowo. Co znacznie oszczędza czas. Godna podkreślenia jest również waga styropianowych dekoracji. Są one lekkie. Co dodatkowo wpływa na łatwość montażu. 

Inne, ciekawe kolekcje sztukaterii

Przy okazji omawiania styropianowych łuków elewacyjnych warto wspomnieć o innych elementach sztukaterii zewnętrznej. Można wymienić ich co najmniej kilka:

  •      gzymsy,
  •      bonie,
  •      listwy,
  •      kolumny,
  •      fasety. 

Wszystkie razem nadają domowi harmonii. Świetnie komponują się ze sobą. Jednak są równie oszałamiające, gdy są używane zupełnie samodzielnie. 

Podsumowanie

Przejrzyj naszą kolekcję. Jeśli Cię interesuje, skontaktuj się z zespołem www.producent-sztukaterii.pl, aby uzyskać więcej informacji. Chętnie pomożemy Ci stworzyć wyjątkową dekorację elewacji. Wspólnie zamienimy Twoją wizję w rzeczywistość.

Mniej
Więcej

Najwyższej jakości sztukateria

Wykonywana dla Ciebie metodą ciągnioną zapewnia wysoką jakość i powtarzalność wzoru. Trwałość zapewnia masa kwarcowa naniesiona na elastyczny i wytrzymały rdzeń ze styropianu EPS200. 

Zaakceptuj Site use cookies