Zworniki elewacyjne

Jest 13 produktów.

Zworniki elewacyjne

Okna i drzwi oprócz funkcjonalności, stanowią również świetne miejsce do dekoracji. Dekorplanet dostarcza różnego rodzaju sztukaterię, która świetnie spełnia to zadanie. W tym także zworniki elewacyjne. 

Styropianowe zworniki elewacyjne

Dawniej zworniki elewacyjne były częścią majestatycznych zamków. Przede wszystkim ze wzglę...

Zworniki elewacyjne

Okna i drzwi oprócz funkcjonalności, stanowią również świetne miejsce do dekoracji. Dekorplanet dostarcza różnego rodzaju sztukaterię, która świetnie spełnia to zadanie. W tym także zworniki elewacyjne. 

Styropianowe zworniki elewacyjne

Dawniej zworniki elewacyjne były częścią majestatycznych zamków. Przede wszystkim ze względu na ich wyjątkowy wygląd oraz funkcjonalność. Pełniły one funkcję podporową. Zmniejszały obciążenie konstrukcji wsporczych. Pozwalały tym samym na jeszcze większą wytrzymałość cegły lub muru. Dziś główną funkcją produktów tego rodzaju jest zewnętrzna dekoracja domu. To rodzaj sztukaterii. Jest ona montowana najczęściej w centralnym punkcie listew lub gzymsów. 

Dzisiejsza technologia pozwala na wizualne odtworzenie pierwotnych elementów. Współcześnie do ich produkcji stosuje się różne materiały. Podobnie jak inne sztukaterie z oferty Dekorplanet, te również wykonywane są z silnego styropianu EPS 200 i styroduru. Są to niezawodne materiały. Opracowane zostały między innymi do stosowania na zewnątrz. Co więcej, ich powierzchnia jest pokryta tynkiem sztukatorskim. Wykonany jest on na bazie żywicy i kruszywa kwarcowego. Dzięki temu styropianowa sztukateria ma dobrą wytrzymałość. Jest trwała, niezawodna i spełnia wiele wymagań. Doskonale radzi sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi. Jest również odporna na promieniowanie UV. Styropian EPS 200 to także elastyczny materiał. Dzięki temu jest on dodatkowo odporny na wszelkie pęknięcia. Ważnym czynnikiem, godnym podkreślenia jest również przystępność cenowa. 

Wybór projektu zworników elewacyjnych

Zworniki elewacyjne z oferty Dekorplanet mają bardzo interesujące kształty. Dostępne są w kilku wariantach dekoracyjnych. Oferujemy konstrukcje od dwóch producentów: 

  •      FLOXXY,
  •      NMC.

Swoim kształtem przypominają one klin, czy też diament.  Mogą być bardzo ozdobne lub też całkowicie pozbawione zdobień. Wybór odpowiedniej opcji zależy przede wszystkim od tego, jak wykonane są gzymsy lub listwy zewnętrzne, na których planujesz zamontować zwornik. W końcu służyć on będzie ich dopełnieniu. 

Zważając na różnorodność, pasują one do budynków zdobionych różnymi materiałami. Zarówno tych z kamienną, ceglaną, jak i imitującą drewno elewacją. Co istotne, możliwe jest pomalowanie ich na dowolny kolor. Zgodnie z preferencjami architektonicznymi właściciela. 

Parametry techniczne i rozmiary zworników elewacyjnych

Dokładne wymiary każdego z elementów możesz poznać, klikając w miniaturę wybranego produktu. Opisy wskazują również inne istotne cechy produktów. Takie jak nazwę producenta, koszt i formę dostawy. 

W porównaniu z pozostałą sztukaterią mają one stosunkowo niewielkie wymiary. Jednak mimo to odgrywają ważną rolę w dekorowaniu budynków. Są one produkowane w różnych wysokościach. Od 14 do 24 centymetrów. Pod względem parametrów różnią się również długością i głębokością.

Montaż zworników elewacyjnych

Montaż powinien zostać przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producentów. Mając na uwadze materiał, z jakiego wykonana jest styropianowa sztukateria — proces instalacji przebiega prosto i szybko. Potrzebny jest jedynie klej specjalnie opracowany do sztukaterii. Co znacznie oszczędza czas. Co więcej, klej zapewnia mocne i niezawodne mocowanie.

Podsumowanie

Oprócz zworników elewacyjnych, sprzedajemy, a także produkujemy inne elementy sztukaterii zewnętrznej. W sprzedaży mamy również kleje montażowe, masy szpachlowe, czy też wyciskacze do kleju. Pełną listę produktów znajdziesz w naszej ofercie.

Mniej
Więcej
Pokaż 1 - 13 z 13 produktów

Najwyższej jakości sztukateria

Wykonywana dla Ciebie metodą ciągnioną zapewnia wysoką jakość i powtarzalność wzoru. Trwałość zapewnia masa kwarcowa naniesiona na elastyczny i wytrzymały rdzeń ze styropianu EPS200. 

Zaakceptuj Site use cookies